Jaka sałatka wiosenna odżywi Twój mózg

mozgZastanawiałeś się kiedyś jak pracuje Twój mózg? Jaki to wielki nieodgadniony mechanizm, a do tego wysoce wyspecjalizowany… Te specyficzne centrum dowodzenia przyjmuje i przetwarza wszystkie informacje, podejmuje decyzje i wysyła zarządzenia wszystkim komórkom w organizmie. Ach! Jakiż to genialny instrument sterujący naszym życiem…

A właściwie dlaczego?

Niektórzy ludzie mają znakomitą pamięć i koncentrację? Dlaczego Twój kolega z pracy nie chodzi z kartką na zakupy? Dlaczego przyjaciółka tak znakomicie koncentruje się na zadaniu, a potem skrupulatnie i bezbłędnie je wykonuje? Dlaczego sąsiad niczym się nie stresuje i jest zawsze uśmiechnięty? A ten facet z telewizji tryska inteligencją i humorem?

No właśnie… Ich mózg działa na najwyższych obrotach, ponieważ jest właściwie odżywiony! Ale, ale – dlaczego niby tak jest, przecież Ty się dobrze odżywiasz, a i tak nie czujesz się, aż tak sprawny intelektualnie. Wiesz? Też tak czasem mam…

A dlaczego?

Otóż dopóki całkowicie nie pozbędziesz się toksyn i złogów z organizmu, dopóty zdrowe jedzenie zwyczajnie nie zadziała i nie dostarczy Ci niezbędnych składników pokarmowych. Dzieje się tak dlatego, że toksyny blokują wchłanianie korzystnych substancji i powodują, że to co najzdrowsze i szczególnie pożyteczne, zostaje wydalone razem z resztkami jedzenia.

Teraz najważniejsze! Zanim więc rozpoczniesz zmianę diety i zaczniesz oczekiwać na rezultaty, najpierw oczyść organizm bezpiecznie i naturalnie, za pomocą tych ziarenek, które i ja stosuję…

Dopiero teraz powiem Ci, jakie pokarmy masz jeść, aby w odpowiedni sposób odżywić swój mózg…

Ponieważ to bardzo ważne co spożywasz każdego dnia. Musisz wiedzieć, że zarówno pokarm jak i inne spożyte substancje wpływają na Twój nastrój, emocje, zachowanie, koncentrację, pamięć i sposób myślenia. Mózg bardzo szybko reaguje na prawidłowe odżywianie się… A wszelkie niedobory odbijają się na Twoim myśleniu, koncentracji, przetwarzaniu informacji, na całym Twoim ciele, bo przecież mózg to centrum dowodzenia organizmu!

Dlatego dziś zrobimy sałatkę dla mózgu, która go w odpowiedni sposób odżywi, a Ty szybko poczujesz, że Twój mózg wreszcie działa tak jak powinien.

Zainteresowany co masz jeść aby pobudzić swój mózg Do szybszego działania?

I teraz tak, poznaj:

ROSZPONKĘ – zielone warzywo zawierające dość duże ilości magnezu uczestniczącego w przekazywaniu sygnałów wewnątrz komórki nerwowej oraz pomiędzy poszczególnymi neuronami, a także zapobiega przedwczesnemu starzeniu się mózgu. Dodatkowo magnez hamuje uwalnianie z zakończeń nerwowych hormonów stresu. Dlatego odpowiedni jego poziom pomoże nam zwalczyć stres i podchodzić do życia z dużą dozą pozytywnej energii.

BANANY – bogate w potas wspomagający prawidłowe działanie komórek nerwowych oraz komunikację pomiędzy nimi i przekazywanie impulsów. Poprzez co znakomicie poprawiają pracę mózgu.

ORZESZKI PINIOWE I WŁOSKIE – bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, niezbędne do zachowania prawidło¬wej struktury i właściwego działania komórek nerwowych.

JAGODY GOJI – zawierają witaminę B1, która ułatwia zapamiętywanie i koncentrację. To ona poprawia także wydolność mózgu, ponieważ uczestniczy w syntezie neuroprzekaźników niezbędnych do prawidłowego działania mózgu, a także łagodzi stres. Z kolei sole mineralne poprawią Twoje zdolności poznawcze i spostrzegawczość.

Wiesz już co masz jeść…

Zaczynamy Wiosennej Sałatki przyrządzanie i o zdrowie swojego Mózgu dbanie!

Do wykonania sałatki będzie Ci potrzeba:
(4 porcje)
• 32 g (4 łyżki) jagód goji
• 360 g (2 sztuki) jabłka
• 240 g (2 sztuki) banana
• 100 g (4 garści) roszponki
• 20 g (2 łyżki) orzeszków piniowych
• 30 g (2 łyżki) posiekanych orzechów włoskich
• sok z cytryny
• 25 g (1 łyżka) miodu
• oliwa z oliwek
• sól himalajska

Przygotowanie jest bajecznie proste:
• jagody goji namocz w ciepłej wodzie, odstaw do nasiąknięcia i odcedź
• jabłka pokrój w kostkę, a banany w plastry
• wszystkie składniki włóż do miski i wymieszaj z sokiem z cytryny, miodem, oliwą i solą

Kliknij tutaj, aby pobrać przepis do druku>>>

salatkaroszpukaWartość kaloryczna 1 porcji:
241 kcal
Białko: 4 g
Tłuszcze: 9 g
Węglowodany: 40 g
Błonnik: 5 g

I choć Twój mózg stanowi zaledwie 2% Twojej masy ciała, to zużywa prawie jedną czwartą dostarczanej organizmowi energii.

Nie zadowoli się więc byle czym i nie jedz byle czego, aby tylko zaspokoić głód. Wybieraj super zdrowe pokarmy, które znakomicie i szybko nakarmią Twój Mózg stale pracujący i stale głodny…

Podsumujmy, co musisz jeść aby odżywić mózg, aby tryskać inteligencją, być stale skoncentrowanym, uważnym i uśmiechniętym. Aby długie lata cieszyć się dobrą pamięcią i ogólną sprawnością umysłową.

Jasno wynika z powyższego, że w Twojej diecie muszą bezwzględnie znaleźć się produkty bogate w magnez, potas, kwasy omega 3 i 6, witaminy z grupy B oraz sole mineralne…

Wystarczy zapamiętać jedno:
Zdrowe jedzenie to najedzony i zdrowy mózg!

Pozdrawiam słonecznie i życzę smacznej wiosennej sałatki, która nakarmi Twój Mózg!

~Basia ~

Ps. Nie zapomnij przed zmianą diety i wprowadzeniem produktów najzdrowszych dla mózgu gruntownie oczyścić organizmu z toksyn, tymi ziarenkami.

******************************************************************

Jeżeli nie chcesz powierzyć swojego zdrowia na łaskę losu, posłuchaj TEGO ?>>>

Jedna odpowiedź na „Jaka sałatka wiosenna odżywi Twój mózg

  1. szamanka pisze:

    Dziękuję za genialny pomysł , tego mi było trzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *