Wspierasz swój organizm, czy go niszczysz?

Każdego dnia Twój organizm zmaga się z setkami przeciwności, takimi jak: stres, papierosy, alkohol, zła dieta, pośpiech, a nawet postępujące skażenie środowiska… Czy w swoich codziennych nawykach wspierasz go w tej walce, czy skazujesz na porażkę i wyniszczenie?

Tempo współczesnego życia jest bardzo szybkie. Oddani sprawom zawodowym i codziennym obowiązkom mamy coraz mniej czasu na inne równie istotne rzeczy, ale przede wszystkim zapominamy o dbaniu o własne zdrowie. Statystycznie rzecz ujmując również i Ty, jesz szybko i byle co, wybierasz produkty bardzo przetworzone, czyli odżywiasz się po prostu ŹLE. Skutkuje to oczywiście niedoborem witamin i składników mineralnych, co osłabia Twój organizm.

Odżywiaj się prawidłowo, albo…

Zbilansowana dieta jest niezwykle ważna! To z niej czerpiesz energię do działania. Dzięki substancjom odżywczym pochodzącym z trawienia różnych produktów, komórki Twojego organizmu mogą wykonywać swoją codzienną pracę.

Konsekwencje złego odżywiania, choć w większości przypadków przychodzą ze sporym opóźnieniem, bardzo mocno wpływają na komfort Twojego życia. Być może nawet nie łączysz tych wszystkich problemów ze złym odżywianiem i prowadzeniem niezdrowego stylu życia, ale na pewno je zauważasz. Takimi negatywnymi konsekwencjami zazwyczaj są:

 • Zmęczenie, które tak bardzo utrudnia Ci poranne wstawanie,
 • Wypadające włosy, które przyprawiają o ból głowy przy każdym czesaniu,
 • Bolące kolana, utrudniające wykonywanie zwykłych codziennych czynności,
 • Bardzo uciążliwe, a niekiedy wręcz bolesne zaparcia,
 • Niestrawność, bóle wątroby i żołądka,
 • Nadwaga, która często prowadzi do zerwania kontaktów społecznych,
 • Na każdym kroku łamiące się paznokcie,
 • Szara i brzydka skóra, przez którą czujesz się mniej atrakcyjnie,
 • Rozdrażnienie, tak negatywnie wpływające na Twoich bliskich,
 • A nawet problemy z koncentracją w domu, w pracy, czy w szkole, które często przypisujemy pogodzie czy zdenerwowaniu…

Przypomnę jeszcze raz! Wszystko to zazwyczaj jest konsekwencją nieodpowiedniego stylu życia i złego odżywiania. Konsekwencją odroczoną w czasie, ale ściśle powiązaną z tym co wkładamy do ust…

Jak ratować swój organizm przed zagładą?

Istnieją dwa główne rozwiązania tego problemu… Rozwiązania, które sprawią, że Twój organizm zacznie wygrywać w walce z otaczającą go rzeczywistością, a Ty wreszcie poczujesz się naprawdę dobrze!

Pierwsze – Zmień nawyki żywieniowe i swój tryb życia.

Nie ma lepszego rozwiązania! Jeżeli naprawdę zależy Ci na zdrowiu i chcesz czuć się dobrze każdego dnia, jeśli chcesz mieć mnóstwo energii i przeżywać życie na najwyższych obrotach musisz zmienić swoje podejście. Musisz zacząć kontrolować swoją dietę i wprowadzić do swojego napiętego grafiku przynajmniej odrobinę zdrowego ruchu.

Wiem, że nie będzie to łatwe, wiem doskonale, że masz na głowie pracę, dom, a być może również dzieci, które pochłaniają ogromną ilość czasu. Doba ma zawsze 24 godziny, jednak nie usprawiedliwia to kompletnego zapominania o własnym zdrowiu. Zdrowiu Twoim i Twoich najbliższych.

Rozwiązanie Drugie – wspomagaj swój organizm odpowiednimi suplementami.

Zanim omówię ten punkt dokładniej chcę jeszcze raz zaznaczyć… Odpowiednie odżywianie, zbilansowana dieta i zdrowy styl życia są najlepszym rozwiązaniem dającym Ci zdrowie i szczęście. Punkt drugi stosuj jako dopełnienie działań z punktu pierwszego – NIGDY JAKO ZAMIENNIK!

Słysząc „suplement diety” od razu myślisz zapewne o tabletkach dostępnych w aptekach, które są szeroko reklamowane w mediach, o witaminach, o tabletkach musujących, które znajdziesz przy kasie w supermarkecie, czy kapsułkach reklamowanych, jako te posiadające najwięcej minerałów…

Oczywiście masz rację, ale suplementy diety to o wiele więcej. Do grupy tej można zaliczyć również (a może przede wszystkim?) wszelkiego rodzaju zioła i produkty pochodzenia naturalnego, które dzięki wysokiej dawce substancji odżywczych, wspierają Twój organizm w sposób całkowicie naturalny.

Suplementy często wybierane są przez osoby zabiegane, nie mające czasu na przygotowywanie zbilansowanych posiłków i spokojne jedzenie. Przez osoby którym zależy na zdrowiu, jednak nie na tyle bardzo, aby zmienić swoje życie.

Na pierwszy rzut oka wydaje się to bardzo rozsądnym podejściem – w końcu przecież jeśli nie mogę zdrowo się odżywiać to chociaż odrobinę wspomogę swój organizm…

Oczywiście lepsze to niż nic, jednak stanowczo odradzam Ci tego typu myślenie. Żaden suplement diety nie zastąpi świadomego podejścia do własnego zdrowia. Suplement diety, jak sama nazwa wskazuje, powinien być stosowany, jako uzupełnienie diety, nie jako jej zamiennik!

Jakie wybierać suplementy?

Kiedy już decydujesz się wspierać swój organizm suplementami, pamiętaj, aby wybierać te najlepsze – odpowiednie dla Ciebie, dające maksymalne efekty, nie obciążające jednocześnie organizmu. Wybierając odpowiedni produkt zwracaj uwagę na 3 rzeczy:

 1. Twoje potrzeby.

  Każdy człowiek jest inny, każdy odżywia się w inny sposób i każdy potrzebuje innego produktu. Wybierając suplement jako formę zabezpieczenia na przyszłość, należy wziąć pod uwagę kwestie, w których nasz organizm jest narażony na negatywne bodźce – informatycy powinni pomyśleć o suplementach chroniących oczy, a seniorzy mogą chronić swoje stawy.

  Sprawa jest o wiele łatwiejsza, gdy negatywne konsekwencje wspomniane na początku artykułu zaczynają „wychodzić na wierzch” – wtedy po prostu kupujemy produkty niwelujące łamliwość paznokci, zapobiegające zaparciom, czy wspomagające regenerację komórek wątroby.

 2. Typ produktu.

  Jak nie trudno się domyślić dużo skuteczniejsze są produkty pochodzące w 100% z natury, bez żadnych chemicznych polepszaczy. To samo dotyczy stopnia przetworzenia danego suplementu – przecież liście ziół, czy pełne substancji odżywczych ziarna danej rośliny są dużo skuteczniejsze niż laboratoryjne przetwarzane wyciągi zamknięte w małej kapsułce, czy dostępne w postaci musującego napoju o smaku pomarańczy…

 3. Jakość suplementu.

  W dzisiejszym świecie produkt produktowi nierówny. Możemy kupić chińskie buty za kilka złotych, które po tygodniu chodzenia wylądują w śmietniku… Możemy również zainwestować w produkt markowy – takie buty będą służyć Nam nawet całymi latami.Tą samą zależność można zauważyć na rynku suplementów.

  Produkt produktowi nie równy i tego nie da się przeskoczyć. Przecież zioła hodowane ekologicznie będą dużo skuteczniejsze od tych rosnących przy autostradzie…

  Wybierając suplement warto sprawdzać skład danego produktu oraz zawartość substancji odżywczych, na których nam zależy. Ale uwaga! Nie zawsze dłuższa lista składu danego produktu oznacza wyższą jakość. Niekiedy bywa, że produkt składający się z jednego, czy dwóch składników jest dużo skuteczniejszy ponieważ, jest łatwiej przyswajany przez organizm.

  Do tego dochodzą również inne kwestie, takie jak czystość produktów pełnoziarnistych, co można sprawdzić pytając sprzedawcę o wyniki badań produktów, czy przedstawienie certyfikatów gwarantujących jakość.

  Zanim zdecydujesz się skorzystać z danego produktu dokładnie przeczytaj jego opis, a nawet skontaktuj się ze sprzedawcą, aby mieć pewność, że dany produkt to ten z najwyższej półki – o wysokiej jakości i ekstremalnej skuteczności.

Nie daj się naciągać nieuczciwym sprzedawcom. Nie kupuj podróbek o wątpliwej jakości – w zdrowie inwestuj z głową!

Jak stosować suplementy?

To bardzo ważna kwestia, w której mnóstwo osób popełnia błędy i to takie błędy, które nigdy nie pozwolą im osiągnąć zdrowia – czy Ty też tak postępujesz? Sprawdź:

Suplement należy spożywać – może wydać Ci się to dziwne, ale wiele osób wierzy, że stawiając produkt na półce, w jakiś magiczny sposób wzmocni swoje zdrowie, czy nawet pozbędzie się uciążliwych dolegliwości. To tak nie działa! Suplementy to nie żadna magia – z nich trzeba korzystać, aby dały pozytywne efekty i to korzystać regularnie. No właśnie…

Regularność – wyobrażasz sobie chodzenie spać tylko raz w tygodniu? Nie? No właśnie… A większość osób uważa, że zażywając „od święta” suplementy, których ich organizm potrzebuje niczym snu, znacznie poprawi stan swojego zdrowia. Nic bardziej mylnego! Aby produkt dał naprawdę świetne efekty trzeba spożywać go regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta. Ale nie to jest najgorsze…

Zjem, jak będzie bolało – to chyba zdanie wzbudzające największy uśmiech wśród osób dbających o swoje zdrowie, a jednak wielu naszych klientów właśnie w taki sposób podchodzi do suplementów. Jednak suplement to nie tabletka przeciwbólowa! Suplement ma za zadanie odżywić organizm, a to proces długotrwały. Stosując go doraźnie, np. kiedy zaczyna pojawiać się ból w okolicach wątroby, nic nie osiągniemy.

Na koniec – Pamiętaj!

Niemożliwym jest osiąganie innych rezultatów robiąc cały czas to samo. Jeśli oczekujesz od życia innych rezultatów, zacznij działać w inny sposób niż dotychczas. Fast foody zamień na smaczne obiadki w domowym zaciszu. Tłuste, smażone potrawy zastąp tymi bardziej zdrowymi, a zamiast siedzenia przed telewizorem, zaplanuj sobie chociażby krótki spacer. Natomiast, jeśli zdecydujesz się stosować suplementy to przyjmuj je regularnie wg zaleceń producenta – to najlepsza droga do zdrowia i szczęścia.

Twoje życie jest w Twoich rękach – Działaj!

17 odpowiedzi na „Wspierasz swój organizm, czy go niszczysz?

 1. OLEJ KOKOSOWY. W różnych książkach i poradach dietetyków zawsze podkreśla się, że tłuszcze nasycone nie są dla nas zdrowe i trzeba ograniczać ich spożycie, natomiast zdrowe są tłuszcze nienasycone, zwłaszcza wielonienasycone. Okazuje się jednak, że jest jeden tłuszcz, olej kokosowy (a właściwie dwa, ale drugi to grupa tłuszczów nasyconych znajdujących się w mleku matki – mają one podobne składniki jak olej kokosowy, znane są jako średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe) korzystny dla naszego organizmu. W książce Bruce’a Fife’a zatytułowanej Cud oleju kokosowego autor przekonuje nas, że ten olej, w przeciwieństwie do innych nasyconych kwasów tłuszczowych długołańcuchowych, jest korzystny dla naszego zdrowia, wręcz ma działanie lecznicze, o czym świadczy kondycja ludów z wysp Polinezji, Oceanii, Nowej Zelandii, a także Azji i Afryki – w tej części lądu, gdzie olej ten jest bardzo popularny. Zainteresowałam się nim przede wszystkim z uwagi na jego zastosowanie w kosmetyce i używam go często. Autor książki dowodzi, że olej kokosowy likwiduje przewlekłą łuszczycę, usuwa niektóre zmiany skórne, leczy łupież. Pomaga także skórze suchej, pomarszczonej. Kobiety polinezyjskie, znane ze swojej pięknej skóry, od tysięcy lat wykorzystują olej kokosowy, by nadawać skórze miękkość i gładkość, a włosom blask.

 2. marwitt pisze:

  Ja min. postawiłem na siemię lniane włączając je do owsianki . Myślę , że to dobry wybór dla mojego organizmu…

 3. Urszula pisze:

  I to nazywa się profesjonalizm’. Nie tylko handel,reklama ,ale tak ważna sprawa jak edukacja na tak ważny temat.Dziękuję i pozdrawiam.

 4. Mariola pisze:

  Suplementy zdrowia są bardzo ważne. Ładna skóra,włosy i paznokcie to tylko efekt uboczny dbania o zdrowie. Warto także pamiętać o tym,aby raz na pół roku oczyszczać swój organizm z toksyn. Wcześniej moja wątroba była w kiepskim stanie, co skutkowało złym stanem skóry(wcześniej nie łączyłam tych faktów). Dopiero zabieg hydrokolonoterapii sprawił,że zaparcia i dolegliwości trawienne zniknęły. A przy okazji poprawiła się skóra:). Polecam!:)

 5. A.Dudkiewicz pisze:

  Bardzo profesjonalna edukacja potencjalnego pacjenta-gdyby tak nasi lekarze!!!!!!!!!!!!GRATULUJĘ

 6. Danuta Jaworska pisze:

  Jestem zachwycona jasnymi , zrozumiałymi wyjaśnieniami, dotyczącymi sprzedawanych produktów.
  Stosuję się do wskazówek , edukuję się i czekam na dobre efekty. Dziękuję i pozdrawiam

 7. Ludmiła pisze:

  Witam. Od 10-ciu dni stosuję Błonnik Witalny. Jestem szczęśliwa i zadowolona. Działa rewelacyjnie na moje jelita. Poleciłam Błonnik moim znajomym. Tygodnik, który dostaję, czytam z przyjemnością. Każdy znajdzie dla siebie coś co mu odpowiada. Dziękuję i pozdrawiam. Ludmiła.

 8. Wanda pisze:

  Witam.
  Błonnik witalny stosuję 7 dni,nie chodzę ciągle senna,moje samopoczucie jest lepsze.
  Dziękuję.

 9. Renata pisze:

  Stosuję Błonnik Witalny od kilu dni i jestem baaaaardzo zadowolona,moje klopoty jelitowe naprawdę ustępują

 10. Bodziena pisze:

  Stosowałam błonnik witalny, od tygodnia stosuję ostropest witalny. Czytam wasz tygodnik dzięki, któremu zmieniłam dietę. Czuję się naprawdę ŚWIETNIE!!! Polecam wszystkim naprawdę warto:) Pozdrawiam Bodziena:))

 11. syl pisze:

  czy ktoś może podać mi przepis na zielony sok na pozbycie się toksyn.

 12. krystyna Galanty pisze:

  2 12 15r skończy 90 lat/ mąż ma swoje zainteresowania a ja swoje. Ja mam cukrzycę /już 13 lat/ muszę więc jem mieć bardzo regularny tryb mojego życia.

 13. barbara. dot blonnika. pisze:

  Otrzymalam blonnik dzisiaj. To bardzo szybko bo wczoraj go zamowilam. Bardzo dobrze sie sprawiliscie zreszta jak zawsze. Prawie juz dwa lata go pije i jestem zadowolona. Od tygodnia zaczal pic moj maz i chce dalej go stosowac. Jak do tej pory jestem zadowolona ze wspolpracy z wami. Pozdrawiam caly zespol.

 14. Alicja pisze:

  Produkty dzialaja i czuje sie swietnie, Zycze wielu pasjonatow dbajacych o swoje zdrowie…
  Dziekuje za wspaniale informacje zarowno w Dzienniku , Biuletynie..
  Fakt, ze istnieje tak wspanialy Zespol, pobudza do aktywnego dzialania wewnetrznego…
  Gorace dzieki z Kanady i pomyslnosci dla WAS WSZYSTKICH …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *